Fotograficzna sesja niespodzianka - wieczór panieński pauliny - Uniejów by TIM Fotostudio

Paulinę i Bartka poznałem dokładnie na początku lutego. Szukałem wtedy fajnej pary na sesje walentynkową w alternatywnym klimacie. Wyniki naszego spotkania możecie sobie zobaczyć o tutaj. A teraz musimy się przenieść w miejscu i czasie, sezon ślubny w pełni. Ślub, plener, ślub, plener w między czasie łapię czas dla syna i zony. Dzwoni telefon, okazuje się że ktoś szuka fotografa na wieczór panieński. I jakaż to była niespodzianka gdy okazało się że to właśnie Paulinie  i jej przyjaciółkom dane mi będzie towarzyszyć na wstępie tej imprezy. Co tu dużo mówić, pracowało mi się świetnie, było dużo śmiechu, choć nie ukrywam że nie obyło się bez małej improwizacji, wiatr jak na złość wiał za mocno i lampiony za chiny nie chciały się unieść w powietrze, plus wcześniejsze małe wypadki na łące. (Pamiętam ;) Pamiętam). W międzyczasie udało mi się tęż przygotować małą niespodziankę i wręczyłem dziewczyną od razu w trakcie sesji 8 szt Polaroidów które robiłem w tym czasie. Bo analog ma duszę proszę Państwa ! 

Słońce powoli zaczyna się przebijać zza chmur, ja dopijam kawę, ten piątkowy poranek zapowiada się dobrze ... Pozdrawiam ciepło Paulinę i wszystkie przyjaciółki i mam nadzieję że do zobaczenia kiedyś, gdzieś na kolejnej sesji !  Piątka ! 

PLENER ŚLUBNY ZAKOPANE by TIM Fotostudio

Było wietrznie, i jak na tą pore roku dość chłodno. Ja to powtarzam jak mantrę. Niedziela godzina 13.00 wyjazd z Turku , Zakopane godzina 18.00 przyjazd. Spotkanie z Jolą i Markiem, kolacja, piwo, pogaduchy i spać. 7 rano pobudka, śniadanie i w gory.  Jeśli szukacie fajnej nie zatłoczonej panoramy tatr to polecam wieś Furmanowa, no pięknie tam pięknie.  W poniedziałek o 13.00 już byłem w samochodzie w trasie na dom bo za dwa dni miałem kolejne spotkanie z młodą parą. Było aktywnie ale ja lubię aktywnie...

Skrócik z pleneru ślubnego poniżej, to była moja pierwsza sesja w górach :) I mam nadzieje że nie ostatnia ! 

Trzymajcie się cieplutko kochani, już niebawem kolejne wpisy. 

 

Ślub Joli i Marka by TIM Fotostudio

On z nizin, Ona z gór. Moje pierwsze "góralskie" wesele miało miejsce w zeszłym roku w czerwcu. Ileż cudownych emocji. Cieszę się bardzo że mogłem wam towarzyszyć w tym przepięknym i wspaniałym dniu. A pamiętam że pogoda nas nie rozpieszczała za grosz. Dopiero pod wieczór na chwile przywitało nas słońce.  Tak dużo się wtedy działo nie sposób tego opisać zdjęciami a coż to był za plener ślubny 900 km w 24 h oczywiście że można. Zakopane przed sezonem to idealne miejsce na plener ślubny.  Relacja z pleneru już niebawem. Ściskam Was mocno i wracam do zdjęć ! 

Jowita,Asia i Tomek - rodzinny spacer po lesie. by TIM Fotostudio

 

Nic nie wskazywało na to że ten poranek będzie słoneczny...

Kiedy dzwonił mój budzik, niebo pokrywała gęsta kołdra chmur. Jak się później okazało słoneczko zaszczyciło nas swoją obecnością i był to jedyny taki dzień na przestrzeni dwóch tygodni.  

Chciałbym się z wami podzielić, kilkoma zdjęciami które zrobiłem podczas sesji rodzinnej. 

Chciałbym się z wami podzielić tym doświadczeniem, bo nie codziennie fotografuje się kolegów po fachu. To było najtrudniejsze zlecenie w mojej całej karierze, polecam cudowne doświadczenie.

Koniecznie sprawdźcie stronę Asi i Tomka, znajdziecie ją tu http://bit.ly/2Dp8idd

 

Fotograf ślubny po godzinach .. Czyli czy często łapiemy za aparat poza pracą ? by TIM Fotostudio

Długo zastanawiałem się nad treścią tego wpisu. I ostatecznie przekonał mnie do tego wpis na blogu Virgini z The Good Life Photo !  Link tutaj!  Polecam naprawdę wszystkim fotografom tym małym i dużym tym spokojnym i sfrustrowanym. Odpowiadając na pytanie zawarte w  tytule. Czy fotograf ślubny /zawodowy fotograf łapie w wolnych chwilach za aparat ? Mogę spokojnie odpowiedzieć że tak ! I robię to coraz częściej ! Śluby bardzo lubię , sesje narzeczeńskie uwielbiam tak samo jak sesje plenerowe ale największą przyjemność ostatnimi czasy sprawia relacjonowanie wydarzeń z mojego prywatnego życia na spokojnie często tylko dla Siebie w szufladę. Mam wrażenie że czas biegnie coraz szybciej a Ja chce go zatrzymać choć na chwile dla Siebie , choćby na moment by móc potem zimą wrócić do wspomnień ! Często wracacie do waszych wspomnień ? Kiedy ostatnio otworzyliście album z waszymi zdjęciami z wakacji , zdjęciami ślubnymi ? Polecam to zrobić , magia fotografii ma to do siebie ze zatrzymuje nie tylko te uczucia czy wspomnienia które towarzyszyły nam podczas np. ceremonii ślubnej , chrztu , osiemnastki ale często zatrzymuje w kadrze osoby których nie ma już wśród nas. Dlatego nie bójcie się robić zdjęć a jak nie chcecie to wynajmijcie kogoś kto zatrzyma dla Was te chwilę bo one tak szybką uciekają wierzcie mi :) Poniżej kilka zdjęć a że dziś dzień dziecka to na zdjęciu będą dzieci :) w większości ! 

 

That's all folks ! Dziś bardziej osobiście ! Gotta go ! Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom ! Tym dużym i małym ! Do zobaczenia na Waszym ślubie :) albo na Waszym Chrzcie albo na sesji fotograficznej w plenerze nie ważne czy rodzinne czy ślubnej !  Do zobaczenia ! 

Fotografia reportażowa w pigułce czyli 5 sposobów na reportaż z imprezy. by TIM Fotostudio

Wiemy że nie samymi ślubami żyje człowiek.

Czasem trzeba wyjść i się trochę pobawić.

Dla Mnie takie foto relacje z różnego rodzaju imprez to idealny czas na "przewietrzenie stylu" i podejście do zadania w jeszcze bardziej kreatywny sposób. Aaale ja nie o tym ! Na wstępie chcielibyśmy aby ta strona oprócz pokazywania naszych działań na arenie fotografii ślubnej, fotografii reportażowej, sesji plenerowych, fotografii narzeczeńskiej albo plenerów ślubnych dawała innym troszkę inspiracji choćby najmniejszej. Chcemy też pokazać nasz sposób patrzenia przez wizjer aparatu. W teorii relacjonowanie imprezy w klubie niezbyt różni się od relacjonowanie waszej zabawy weselnej  ale w praktyce wychodzą pewne niuanse takie jak światło, wizualizację, ilość oświetlenia i jego rodzaj w klubie, nawet dostępna ilość miejsca do pracy, czy chociażby uchwycenie dynamiki ruchu w sytuacji słabych warunków oświetleniowych. Zobaczcie jak podchodzimy do realizacji na przykładzie tych paru zdjęć poniżej. 

 

 

I jak często w reportażach bawimy się światłem zastanym i błyskowym, budujemy "wieloplany" , zwracamy uwagę na detale. Reportaż z imprezy klubowej to nie tylko klasyczny portret . 

Fire in the Woods Workshop - Złoty Jar by TIM Fotostudio

W pracę fotografa ślubnego na stałe już wpisane są szkolenia różnej maści. Szkolimy się dla Was bo wszystko idzie na przód a My nie możemy zostać z tyłu. Trendy się zmieniają, z roku na rok czasem aż ciężko nadążyć. Śluby to chyba jedna branża do której trzeba się przygotowywać ze sporym wyprzedzeniem, musimy obserwować, i sprawdzać co będzie trendem już za rok albo za dwa lata...aaale My nie o tym. Chcemy wam pokazać jak wygląda taki Workshop. Poniżej drobna fotorelacja i kawałek sesji plenerowej która na pewno pokażemy w całości już niebawem ! 

Sesja narzeczeńska - Michał i Ola by TIM Fotostudio

Było zimno , pogoda nas strasznie nie rozpieszczała. A tu tyle ciepła ! Tyle miłości ! Praca z wami przy narzeczeńskiej sesji zdjęciowej to czysta przyjemność. Zapraszamy do oglądania ! Michale i Olu byliście cudowni ! Tyle ciepła .. zimna majówka nam nie straszna ! A co to się będzie działo na ślubie ohoho !